Yüzbinler Özgür Filistin için toplandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Yüzbinler Özgür Filistin için toplandı

İstanbul/Mine KÖSELER -BHA

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen ‘Büyük Filistin Mitingi’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi,Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Önder Aksakal,Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu,Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz,Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe,Filistin Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa,TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş,KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar katılım sağladı.

Büyük Filistin Mitingi;Maher Zain, Ömer Karaoğlu konseri ve Yusuf İslam’ın konuşmasıyla başladı.Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı dua ile devam etti.

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alandaki vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında şunları ifade etti;” Biz o kadar büyük bir milletiz ki bunun farkını bugün ortaya koydunuz yarın Cumhuriyetin kuruluşunun 100.yılı.Bir yandan bunun coşkusunu yaşarken,bir yandan da Gazze’deki yangını yüreklerimizde yaşatacağız.Bir zamanlar gelmişiz dünyaya,millet milliyet nedir öğretmişiz. Bugün de ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini bize çeviren kardeşlerimize gerektiğinde sınırlarımızı açtık. Burada da Gazze için kıyamdayız. Maalesef ülkemizin siyasilerinin içinde Hamas’ı terörist ilan edenler var,onlara yazıklar olsun.Onlara oy verenlerin de iyi düşünmesi lazım.Bugün burada yaşadığımız acıyı ve üzüntüyü tarih bize yaşatmasın.

 

 

Kırım’dan Karabağ’a, Bosna’dan Kerkük’e,Filistin’den Türkistan’a biz bu coğrafyalar için gözyaşı dokuyoruz.Birileri Gazze’yi bizden çok uzakta bir yer olarak görüyor.Bir asır önce bu millet için Adana neyse Gazze de oydu.Gazze vatan topraklarımızın ayrılmaz bir parçasıydı.Çanakkale’de mezar taşlarına iyi bakın orada Gazzeliyle Üsküplünün yanyana yattığını göreceksiniz. Gazze,Çanakkale’de 53 şehit verdi.Ama bizi kanımız, canımız,sevdamız kadar kendimizden olan tüm bu topraklardan ne yazık ki ayırdılar. Zihnimizden ve kalbimizden sökmek için de çabalıyorlar. Gazzedeki Filistinlilere destek olmak için biraraya geldiğimiz bu toplantıda birdaha yeni Gazzelerin ortaya çıkmaması azmiyle ayrılmalıyız.Türkiye tarihi, kültürü,medeniyeti ve coğrafyasıyla büyük bir devlettir.Asla bitmeyecek olan bütün tehditlerin ve projelerin hedefinde olan bir ülkedir.Hamas bir terör örgütü değildir.Açık ve net ifade ediyoruz İnşallah La galibe illallah.Biz buna iman etmişiz ,galib olan sadece Allah’tır.Sadece Gazze’de yaşayanların degil kendi istikbalimizin de müdafaasını yapıyoruz.Sultan 2.Abdülhamid oralarda az mı haşır neşir oldu.Ey İsrail sen buralara nasıl geldin sen işgalcisin.Türk milleti bunu biliyor Batı sana borçlu ama Türkiye nin sana borcu yok ,Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle rahat konuşuyor,Batı borçlu olduğu için konuşamıyor.Batı seni ziyarete gelerek af diliyor.Biz ise zulüm karşısında her zaman mazlumdan yana olduk.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un dizelerini okudu

Şair ne diyor;

Zulmü alkışlayamam, zâlimi aslâ sevemem

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem

Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım Boğamazsın ki Hiç olmazsa yanımdan kovarım

Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam

Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam

Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum

Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim

Adam aldırma da geç git, diyemem, aldırırım

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım Zâlimin hasmıyım amma severim mazlûm İrticâın şu sizin lehçede ma’nâsı bu mu? ”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüzbinler Özgür Filistin için toplandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!