Ulus Şefkat ve Barınmaevi yenilenen yüzeyle hizmet vermeye başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ulus Şefkat ve Barınmaevi yenilenen yüzeyle hizmet vermeye başlıyor

ANKARA-BHA

İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi her vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Ulus Şefkat ve Barınmaevi, kapsamlı bakım-onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden hizmet vermeye başlıyor.

Tedavi olmak için başkente gelen hasta ve hasta yakınları şefkatevinde misafir ediliyor

Tedavi olmak için başka illerden Ankara’ya gelen ve kalacak yerleri olmayan, sosyo- ekonomik koşulları nedeniyle zorluk yaşayan hasta ve hasta yakınları Büyükşehir Belediyesinin şefkatevlerinde misafir ediliyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki şefkatevleri; Ahmetler, Etlik, Rüzgârlı, Onkoloji ve tadilat işlemleri tamamlanan Ulus olmak üzere toplam 5 noktada misafirlerini ücretsiz olarak ağırlıyor.

Barınmaevleri kimsesizlere sıcak yuva oluyor

Herhangi bir nedenle evden atılan, evini terk eden, sokakta yaşamak zorunda kalan ve barınma imkânı olmayan evsiz ve kimsesizlere barınma olanağı sağlayan Ulus Barınmaevi, ihtiyaç sahiplerine sıcak bir yuva oluyor. Ulus Barınmaevi’nde; yılın 365 günü, 24 saat boyunca kalacak yeri olmayan vatandaşların
barınma, yemek ve yıkanma ihtiyaçları karşılanıyor.

Ulus’taki yenilenen binalar ücretsiz hizmet verecek

Vatandaşlardan gelen talep sonrası başlatılan kapsamlı bakım-onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yenilenmiş hâliyle hizmet vermeye başlayan Ulus Şefkat ve Barınmaevi; 5 kat ve 27 odadan oluşurken her odada ranza, yatak ve ranza bulunuyor. Merkez binada bulunan yemekhane, dinlenme salonu, mescit ve çamaşırhane ücretsiz olarak hizmet verecek.

“Merkezimizde vatandaşlarımızı ücretsiz olarak misafir edeceğiz”

Ulus Şefkat ve Barınmaevi’nin en yakın sürede yeniden hizmete başlayacağını dile getiren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Ulus’taki Şefkatevini ve Barınmaevini yaklaşık bir yıldır bakım ve onarım amaçlı kapatmıştık.Bakım ve Onarım işlemlerini tamamladık nasip olursa bu hafta itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine açmak istiyoruz. Şefkatevlerimiz Ankara dışından şehrimize gelen hasta ve hasta yakınlarını ücretsiz olarak misafir ettiğimiz bir merkezimiz, Barınmaevlerinde Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın ifade ettiği gibi Ankara’da hiç kimseyi soğukta bırakma gibi bir düşüncemiz bulunmamakta bununla ilgili biz Ankara’da bulunan vatandaşlarımızdan isteğimiz 153 üzerinden bize
bildirmeleri hâlinde yenilemiş olduğumuz barınmaevinde sokakta kalan vatandaşlarımızı misafir edeceğiz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulus Şefkat ve Barınmaevi yenilenen yüzeyle hizmet vermeye başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!