Tütün Depoları Kampüse Dönüşüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Tütün Depoları Kampüse Dönüşüyor

Mehmet YAZICI / SAMSUN – BHA

Çalışmaları sık sık yerinde takip eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,
Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın ‘dan bilgiler alıyor ve Belediye – Üniversite
çalışmalarında öncülük ediyor.

Kampüsün ilçe adına büyük bir değer olduğunu belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı
Osman Topaloğlu açıklamasında; ‘’ Devam eden çalışmalarla birlikte inşallah 2024 yılında, yeni bölümleriyle, yaşam alanlarıyla, spor tesisleriyle, kütüphane ve camisiyle bambaşka bir kampüs olarak karşımıza çıkacak olan Samsun Üniversitemizin Ballıca Kampüsünde devam eden değişim ve dönüşümü takip etmek bizleri de memnun ediyor. Rektör Hocamızın ciddi gayretleri sayesinde kısa sürede bu özel kampüs Türkiye’de ve dünyada adından söz ettirecek projelere de ev sahipliği yapacaktır. Bizler de belediye olarak elimizden gelen tüm imkânları üniversitemizin gelişmesi için harcamaya devam
edeceğiz.’’ dedi.

Kampüs hakkında bilgi veren Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın
‘’Tütün depolarının dönüşümünde mekân hafızasını korumak, ömrü dolmamış her malzemeyi kullanmak, her aşamada geri dönüşümü öncelemek ve israftan kaçınmak temel ilkeleriyle hareket ediyoruz. 1000 metrekarelik 3 hangarı kütüphane olarak planlandık. Bu 3 hangarın kütüphane için dönüştürülmesi, bilgi ve mekânın buluşmasını simgeliyor. Kütüphanemiz, havacılık ve uzay bilimleri, mimarlık, doğa bilimleri ve sosyal bilimler gibi alanlarda geniş bir bilgi merkezi olacak. Ayrıca Ballıca Kampüsümüzde yer alan endüstri mirası tütün kurutma depoları ve hangarlar, 60 adet 1000 metrekarelik ve 3 adet 5000 metrekarelik alana sahip olan bu depolar, üniversitemiz tarafından fakülteler, atölyeler, laboratuvarlar, öğrenci merkezi ve teknopark gibi farklı işlevlere dönüştürülmektedir.’’ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tütün Depoları Kampüse Dönüşüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!