Mücbir Sebep Süresi Tekrar Uzatılmalı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kayhan İNCEOĞLU – BHA / Malatya

Yıldız açıklamasında, “Hem ekonomik krizlerin faturasını hem de deprem faciasının maliyetini hiç bir destek almaksızın kendi kıt imkanları ile ödemeye çalışan bölge insanımıza vahada su sayılabilecek küçük bir katkı olan ve yasal meşru hakkı olan mücbir sebep ilanın süresinin bir kez daha uzatılmasını talep ediyoruz.” dedi

Yıldız” 6 Şubat günü yaşanan elim deprem facialarından ağır şekilde etkilen illerdeki vergi mükellefleri için ilan edilen mücbir sebep halinin tekrar uzatılmasını talep ediyoruz. Bölge halkı, sanayici, esnaf ve tüm vergi mükellefleri için kamusal düzen nihayetinde normale dönememiştir. Gerek merkezi hükümetin gerekse de yerel yönetimlerin hayatı olağan akışına getirememesi bu konuda yapılan, yapılacak olan tüm hizmetlerin aksamasanın tüm yükünü zaten bölge insanı çekmektedir.

İnsan ve toplum yaşamı anormal ve olağanüstü koşullarda sürerken ticari hayatın gelişmesi ise mümkün değildir. AKP iktidarının ülkemizi yönetmeye başladığı 2002 seçimlerinden günümüze geçen 21 yıllık süreçte ülke ekonomisi krizlerin için adeta boğulmuştur. Hem ekonomik krizlerin faturasını hem de deprem faciasının maliyetini hiç bir destek almaksızın kendi kıt imkanları ile ödemeye çalışan bölge insanımıza vahada su sayılabilecek küçük bir katkı olan ve yasal meşru hakkı olan mücbir sebep ilanın süresinin bir kez daha uzatılmasını talep ediyoruz. Aksi durumda başta Malatyamız olmak üzere depremden ağır etkilenen tüm şehitlerimizde hayat durma noktasına gelecektir.

Deprem faciasının ardından birçok iş yeri yıkılmış, birçok iş insanımız da bölgedeki yatırımlarını geri çekmek zorunda kalmıştır. Bu ekonomik enkaz birçok hemşerimizinde işsiz kalmasına neden olmuştur. Gerek organize sanayi bölgelerimizde gereksede orta ve küçük ölçekli sanayi alanlarımızda ticaret nerede ise durma noktasına gelmiştir. Malatya’da ticari hayat, esnaflarımızın konteynırlarda şartları zorlayarak sürdürmeye çalıştığı bir hal almıştır. İşte tüm bu elzem durumların ilgili tüm bakanlıklarca bir defa daha göz önüne alınarak yasal sürenin tekrar uzaltılmasını önemle talep ediyoruz.

İYİ Parti olarak ülkemize çöken tüm karanlıkları Türk güneşimiz, liderimiz Meral Akşener’in önemle vurguladığı önce millet hassasiyetine dayalı yerel kalkınma politikalarımız ile aydınlığa kavuşturacağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mücbir Sebep Süresi Tekrar Uzatılmalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!