İstanbul Rize Günleri başlıyor, RİDEF heyeti Ankara’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


İstanbul Rize Günleri başlıyor, RİDEF heyeti Ankara’da

ANKARA – BHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması beklenen Rize Günleri öncesi Ankara’ya gelen İstanbul RİDEF Genel Başkanı Hasan Başça ve heyeti bakanlar, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek etkinliklere davet etti.

Başça, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ı Rize çayı hediye ederek Rize Günlerine davet etti. Başça ayrıca ATO Başkan Yardımcısı Rizeli Halil İbrahim Yılmaz, TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa ve Ankara RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan’a da davetiye vererek etkinliklere davet etti.

“Rize gerekeni yapıyor”

İstanbul RİDEF Genel Başkanı Hasan Başça, ‘İstanbul Rize Güneri’ için hazırlıkların sorunsuz devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Şu anda hazırlıkların hemen hemen yüzde 90’nına kadar geldik çok bir sıkıntı görünmüyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mız muhtemelen programımıza katılacak şu anda o günün planlaması yapılıyor. Ekibi haber verecek bize. Rize tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber katılıyor. Yirmiye yakın esnafımızda Rize’den katılacak. İstanbul da Rizelilere yakışır kaliteli, nitelikli VİP bir program hazırlıyoruz Allah nasip ederse 29 Kasım da saat 18.00’de açılışımızı gerçekleştireceğiz. 3 Aralık akşam saat 22.00’ye kadar devam edecek. Çok sürpriz programlar olacak VİP sanatçılarımız olacak. İnşallah tüm Türkiye’yi bekliyoruz. Rize tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları tüm Kaymakamlıklar, Belediyeler, Odalar, Borsalar, Valilik tam teşekkül katılıyor onunla ilgili çok bir problem yok her zaman olduğu gibi Rize gerekeni yapıyor bizde elimizden geleni yapıyoruz. Kaliteli ve nitelikli bir program yapmaya çalışacağız.”

“Amatör bir ruhla profesyonel bir iş çıkartmaya çalışıyoruz”

Rize’nin tanıtımı için profesyonel bir çalışma prensibi ortaya koyduklarını dile getiren Ankara RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, “Bildiğiniz gibi biz 2 Mart 2023 tarihinde yapacaktık fakat bu yaşamız olduğumuz deprem nedeniyle bunu ileri bir tarihe aldık. Şimdi Allah nasip ederse 2024’dün Nisan sonunda Ankara da Rize Günlerini yapacağız ama şimdi İstanbul da arkadaşlarımız yapıyor. Arkadaşlarımız İstanbul’da biz Ankara’da hepimiz Rize için çalışıyoruz. Çünkü Rize çok büyük bir marka artık sadece çayla gündeme gelen değil, Turizm Sektörüyle de artık Dünyaya açılan bir kapı, Türkiye’nin dünyaya açılan kapılardan biri o yüzden Rize’nin tanıtımı için çok çok önemli amatör bir ruhla profesyonel bir iş çıkartmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum şimdiden” diye konuştu.

“Cumhuriyetin yüzüncü yılında İstanbul’da Rize Günleri yapılması çok anlamlı”

Rize Günleri’nin öneminden söz eden Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, “Öncelikle tabi Rize Günleri biz yaklaşık on yıl önce dört tane Rize Günleri yaptık Ankara da “Çayın Başkenti” sloganıyla yapmıştık. Şimdi Cumhuriyetin yüzüncü yılında İstanbul’da Rize Günleri yapılması çok anlamlı. İstanbul da da çok başarılı Rize Günleri yapılıyor yıllardan beri bizde onların Ankara’dan destekçisiyiz. Tabi Rize’nin tanıtımın da bu tanıtım günlerinin çok büyük bir payı var ben özelikle tüm halkımızı o tarihte tüm Türkiye de dünyada yaşayan tüm Rizelileri İstanbul’a Atatürk Hava alanında bekliyoruz. Rize’yi hep beraber yaşamak, birlikte tatmak için tüm Rizeliler 3-4 Aralık da İstanbul da buluşalım diyorum ve organize eden Rize’den rektör federasyon başkanına da teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul Rize Günleri başlıyor, RİDEF heyeti Ankara’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!