Giresun Limanından Konteyner Taşımacılığı Planlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Giresun Liman İşletmeciliği A.Ş. Liman İşletme Müdürü Murat Solak’tan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret konteyner taşımacılığı konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Giresun Limanı’nda konteynır taşımacılığı hizmeti vermek adına imalatçı ve ihracatçı firmalarımızdan gelen taleplerin mutlu sona ulaştığını beyan eden Giresun Liman İşletme Müdürü Murat Solak, “Tiryaki Agro’nun işletmesi altındaki Giresun Limanı’na ilişkin yeni bir yatırım gelişmesiyle ilgili bilgi vermek isterim. Bildiğiniz üzere 2018 yılında devraldığımız Giresun Limanı’nı altyapı ve üstyapı yatırımlarımızla modernleştirdik ve dünyanın ilk organik tarımsal ürünler ve gıda hammaddeleri ticareti yapılan limanı haline getirdik.

Bölge ekonomisi ve istihdama katkısı her geçen gün artan limanımız, yeni yaptığımız bir anlaşma ile bundan böyle çok daha aktif kullanıma sunulacaktır. Giresun Limanı için dünyanın en büyük konteyner taşımacılığı yapan firmalardan MSC (Mediterranean Shipping Company) ile uzun süren görüşmeler neticesinde anlaşma sağladık. MSC firması konteyner hattına bundan böyle Giresun Limanı’nı da ekleyerek düzenli seferler yapmaya başlayacaktır. Limanımıza ilk konteyner gemisinin bu hafta içerisinde yanaşacağını Giresun Ticaret ve Sanayi Odası vasıtasıyla iş dünyamıza büyük bir mutluluk ile müjdelemek isteriz. Konteyner hattı, sizlerin de takdir edeceği üzere bölgede faaliyet gösteren ithalat ve ihracatçı firmalarının lojistik maliyetlerini düşürerek, ticari sirkülasyonu artıracaktır. Bu da istihdama olumlu yansıyarak, bölge ekonomisine katkı sağlayacak, Giresun bazlı Türkiye ihracatını da yükseltecektir.” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Limanı’nın aktif hale dönüşmesi vesilesiyle yüklenici firmaya teşekkürlerini dile getirdi ve “Limanın aktif bir liman hüviyetinden çevreye duyarlı halde çalışması bizlerin en önemli kriteridir. Bu kapsamda konteyner hizmeti, ihracat-ithalat sürecinin vazgeçilmez deniz yolu taşımacılığının kilit noktasıdır. Uzun zamandır takibimizde olan konteyner hattının Giresun Limanı’na dahil edilecek olması hem ilimiz, hem ülkemiz adına ciddi faydaları içinde barındırmaktadır.” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Giresun Limanından Konteyner Taşımacılığı Planlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!