Amasyalı yazara hastane odasında Fahri Doktora ünvanı verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Amasyalı yazara hastane odasında Fahri Doktora ünvanı verildi

Betül YILMAZ/AMASYA-BHA

Amasya Üniversitesi Senatosu, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları servisinde tedavi gören Amasyalı Yazar Sadi Bayram’a, ulusal ve uluslararası seviyede yayınlar yapmış ve bilime uluslararası ölçütlerle katkı sağlamış olması nedeniyle Fahri Doktora Unvanı verdi.

 

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi toplantı salonunda gerçekleştirilen törene; Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi canlı bağlantı ile katılırken, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Hasan Yerkazan, Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap Taşdemir, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İlhami Türkyılmaz ve Bayram ailesi ile hastane personeli katıldı. Ayrıca Amasya’nın yetiştirdiği değerli müzik insanı Özgen Gürbüz Hoca kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirmiş olup, Rektör Dr. Ahmet Hakkı Turabi ise “Cana rakibi handan edersin” şarkısına eşlik ederek törene katılanlara unutulmaz anlar yaşattı.

Yüzlerce makalesi ve 16 kitap yayını bulunan Sadi Bayram, sekiz bine yakın kitabını Amasya Üniversitesi Kütüphanesine bağışladı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yaptığı açıklamada; Üniversitemiz Senatosu ilgili yönerge kapsamında, “Türkiye ile ilgili alanında birçok uluslararası düzeyde yayın yapmış, bilime uluslararası düzeyde katkı sağlamış ve diğer alanlarda verdiği katkılar nedeniyle Sn. Sadi Bayram’a fahri doktora unvanı verilmesi kararını aldı. Bu bağlamda Sayın Sadi Bayrama Fahri Doktoranın hayırlı olmasını, kendisine bir an önce sağlığına kavuşmasını, yüce rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Sadi Bayram ise konuşmasında; “Ecdadımın 1235 yıllarından beri Amasya ve çevresinde yaşadığı, Sultan Beyazıt Medresesinde dersler verdiği bir şehzadeler şehrinde Amasya Üniversitesi’nin Sayın Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi başta olmak üzere Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serap Taşdemir, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Hasan Yerkazan, Amasya Üniversitesi

Senatosu ve Fahri Doktoraya emeği geçen herkese candan teşekkürü bir borç bilirim. Benim için kendi memleketimden Amasya Üniversitesi’nden Fahri Doktora almak çok önemli bir gurur.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasyalı yazara hastane odasında Fahri Doktora ünvanı verildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!