AİÇÜ’de “Dünden Bugüne Gençliğin Serencamı” Konferansı düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


AİÇÜ’de “Dünden Bugüne Gençliğin Serencamı” Konferansı düzenlendi

Servet ARSLAN/AĞRI-BHA

 

AİÇÜ Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve İnsan ve Medeniyet Hareketi Onursal Başkanı Mehmet GÜNEY’in konuşmacı olarak yer aldığı konferansa AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Ağrı Belediye Başkan Vekili Reşit ACARBAY, Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman GÜMÜŞER, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

.

Konferansın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren İsrail’in Filistin’e karşı gerçekleştirdiği saldırılara dikkat çekerek, “Bugün İsrail canavarca bir şekilde Siyonist hayallerini gerçekleştirmek için Gazze’de çocuk genç yaşlı demeden sivil vatandaşlara barbarca saldırıyorsa bizim buradan ciddi bir ders almamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Prof. Dr. KARABULUT, İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınadığını ifade etti.

Konferansa katılan gençlere seslenen Prof. Dr. KARABULUT, “Dünümüzü, medeniyetimizi ve ecdadımızı iyi bilmemiz ve günümüzü iyi değerlendirerek önümüze bakmamız lazım. Eğer ahlaklı erdemli gençler yetiştiremezsek bizler hep zulüm altında acı çekeriz. Millet olarak çok çalışmak ve çok başarılı olmak zorundayız. Bizler birer Müslüman olarak iyi bir insan olmak için başarılı, ahlaklı ve erdemli kişiler olmalıyız” diye konuştu.

Prof. Dr. KARABULUT, konferansın düzenlenmesindeki desteklerinden dolayı Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesi’ne ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Onursal Başkanı Mehmet GÜNEY konferansta yaptığı konuşmada Müslüman coğrafyalarda geçmişten günümüze kadar yaşanan siyasi ve sosyal olayları anımsatarak “Bugün Gazze haksız işgale karşı bir direniş gösteriyor. Bizler Filistinli kardeşlerimize dua etmeli ve onlara her anlamda destek olmalıyız. Filistin bizim açımızdan çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki İslami hareketin geçirmiş olduğu evreler hakkında bilgi aktaran GÜNEY, “Yaşanan darbelerle alakalı aklı omuzunda olan insanlardan bizler çok çektik. Yapılan darbelerin hiçbir zaman sorun çözmediğini aksine bizi dar bir kalıba soktuğunu gördük” dedi.

Ürdün’de Filistinli bir aileye yaptığı ziyareti sırasında yaşadığı bir olayı da anlatan GÜNEY, öğrencilere “Hayatta her zaman sizi başarıya ulaştıracak hayalleriniz olsun” tavsiyesinde bulundu.

Konferans, Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’’un, Mehmet GÜNEY’e hediye takdimi ile sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AİÇÜ’de “Dünden Bugüne Gençliğin Serencamı” Konferansı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!