ABB Başkent’in Afet Müdahale Planı’nı hazırladı 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABB Başkent’in Afet Müdahale Planı’nı hazırladı

 ANKARA- BHA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediyenin tüm birimlerini kapsayan, STK’ler, Arama Kurtarma Dernekleri, akademisyenler, gönüllüler ile yapılan çalışmalar ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan, “ABB Afet Müdahale Planı”nı imzaladı. Afet anında nasıl müdahalede bulunulacağı, araç/envanter durumu, personel görevleri ve müdahale tanımlarının bulunduğu plan kapsamında, birimlere ait sorumluklar da net bir şekilde tanımlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, STK’ler, Arama Kurtarma Dernekleri, akademisyenler, gönüllüler ile yapılan çalışmalar ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan “ABB Afet Müdahale Planı”nı düzenlenen törende imzaladı.

Plan her türlü afet ve acil durumlara müdahaleyi içeriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı, öncelikle kent genelinde ve ülkede yaşanabilecek her türlü afet ve acil durumlara müdahalede görev alacak ana destek çözüm ortakları ve koordinasyonu sağlamak amacıyla birimlerin uygulama alanlarını kapsıyor.

Plan; Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), İl Afet Müdahale Planı, İl Risk Azaltma Planı (İRAP) ve 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde elde edilen teknik veriler esas alınarak özenle hazırlandı. STK’ler, Arama Kurtarma Dernekleri, akademisyenler, gönüllüler ile yapılan çalışmalar ve çalıştaylarda plana dâhil edildi.

“ABB Afet Müdahale Planı” ile güvenli yarınlar

Hazırlanan plan ile güvenli yarınlara bir adım daha yaklaşıldığını belirten Afet İşleri Daire Başkanı Özkan Erel, hazırlanan planla ilgili şu bilgileri verdi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı’nın amacı; Afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak çalışma grupları ve koordinasyon birimlerine ait görevleri ve sorumlulukları tanımlamak. Bu kapsamda; afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirlemektedir. Yerel yönetimlerde en kapsamlı ve bilimsel çalışma olan “ABB Afet Müdahale Planı” ile güvenli yarınlara bir adım daha yaklaşarak, Ankara’mızı ve ülkemizi afetlere karşı daha güçlü ve güvenli hâle getirmek için mücadelemizi bırakmayacağımızı bilmenizi isterim.”

Planda, Ankara Büyükşehir Belediyesinin ilgili tüm birimleri afet mücadelesine dâhil edilirken ayrıca afet anında nasıl müdahalede bulunulacağı, araç/envanter durumu, personel görevleri ve müdahale tanımları da yer alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ABB Başkent’in Afet Müdahale Planı’nı hazırladı 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Marka Kulis - Markaların Ortak Buluşma Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!